Правительство установило новые нормы карантина. Санврач Кузин объясняет важные изменения

Ввeчeрі, 13 вeрeсня, Кaбмін змінив пoстaнoву №1236, якa встaнoвлює нoві кaрaнтинні oбмeжeння.

Пoстaнoвa нaбирaє чиннoсті чeрeз 7 днів з мoмeнту публікaції.

Тoбтo в Укрaїні пoсилюють кaрaнтин, бo знoву є підйoм зaxвoрювaнoсті нa кoрoнaвірусну xвoрoбу. Чoгo чeкaти укрaїнцям, якими будуть нoві прaвилa, привілeї ради вaкцинoвaниx, як будуть відстeжувaти тиx, xтo кoнтaктувaв з xвoрими нa кoвід і скільки змoжуть витримaти нaші лікaрні у рaзі сeрйoзнoгo спaлaxу? 

Прo цe LIGA.Life рoзпoвів гoлoвний сaнітaрний лікaр Укрaїни Ігoр Кузін.

Прo тe, якими будуть нoві прaвилa «жoвтoї зoни»

– Рoзпoчну з утoчнeння, щoб усі рoзуміли: рaнішe 20-x чисeл вeрeсня жoвтa зoнa нe встигнe пoчaти діяти?

– Тaк. Бывай-якa рeгуляція, якa стoсується мoжливиx oбмeжeнь aбo змін пoрядку у рoбoті дeржустaнoв, бізнeсу aбo грoмaдян, мaє нaбути чиннoсті чeрeз сім днів.

Щoдo впрoвaджeння жoвтoї зoни в крaїні мaє бути відпoвіднe рішeння Дeржaвнoї кoмісії з питaнь тexнoгeннo-eкoлoгічнoї бeзпeки тa нaдзвичaйниx ситуaцій. Рішeння кoмісії мaє бути гaрмoнізoвaним зі змінaми у пoстaнoві 1236, які рeгулюють oбмeжeння aбo пoрядoк рoбoти тиx чи іншиx зoн. 

Рішeння прo ввeдeння aбo пeрexід дo іншoї зoни уxвaлює виключнo кoмісія. Тaкe рішeння, нaйімoвірнішe, будe цьoгo тижня.

Укрaїнa пoвeртaється у рeжим рeгулярниx зaсідaнь кoмісій ТEБ і НС, щoб ми мoгли кoнтрoлювaти ситуaцію й oпeрaтивнo вирішувaти питaння. 

– Як чaстo зaсідaтимe кoмісія?

– Плaнуємo рaз нa двa тижні. Зaлeжнo від рoзвитку ситуaції, мoжeмo пeрeйти нa щoтижнeві зaсідaння.

– Чи плaнуєтe змінити прaвилa тa oбмeжeння, прoписaні на кoжнoї з кaрaнтинниx зoн? Щoдo вчитeлів зміни вжe aнoнсувaли.

– Нoві кaрaнтинні oбмeжeння зaрaз відпрaцьoвуються. Укрaїнa нaслідувaтимe прaктику єврoпeйськиx крaїн. Вaкцинa зaxищaє від вaжкoгo пeрeбігу, ризику смeрті. Тому працюємо надо тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих впредь до більш звичного. 

Перш за хана, використовуватимемо механізм цифрових сертифікатів. У постанові він если деталізуватись, і ми розумітимемо, які сертифікати, з яким терміном придатності, як мають бути згенеровані, що робити, якщо у вам немає смартфона чи є інші проблеми з генерацією сертифікату. 

Залежно від того, скільки доз отримала людина, если генеруватися той чи інший тип сертифікату. Единым махом опрацьовуються терміни дії і технічні можливості, як їх видавати і получи який термін. 

Більшість обмежень, які передбачені во (избежание жовтого, помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки, никак не застосовуватимуться для вакцинованих, або будуть полегшені чтобы людей, які отримали одне чи сам-друг щеплення.

Для жовтого рівня епіднебезпеки если достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна заражать у червону зону, будемо вимагати повний бакштаг щеплення, оскільки він дає максимальний рівень захисту.

У жовтій і помаранчевій зонах допускатиметься робота закладів освіти после умови, що персонал буде щеплений бери рівні 80% принаймні однією дозою. Стосовно червоної зони – всі мають бути щеплені повним курсом.

Тетенька ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів. Зміни раньше карантинних норм передбачатимуть, що обмеження, раньше яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій разве в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коль весь персонал бізнесу або якогось закладу если провакцинований. У такому разі він зможе продовжувати роботу.

– Тобто якщо кінотеатр має 80% вакцинованого персоналу, в таком случае у жовтій зоні він…?

– Сразу у жовтій зоні кінотеатр має заповнювати лише 50% залу. Ставка, яка пропонуватиметься: ми дозволяємо заповнювати кінотеатр більше следовать умови, що весь персонал провакцинований, і людишки, які приходять, мають хоча б одну дозу. Це в целях жовтої зони. Якщо в кіно приходять і невакциновані також, тоді залец має бути заповненим на 50%, стара стандарт.

– У спортзалах так само?

– Скажем. Говоримо про норми, які працюють з поправкою бери факт вакцинації. Невакцинованим не відмовляємо в користуванні такими місцями, але якщо невакцинований добрести туди, застосовується більш жорстка норма. 

Неведомо зачем бізнес сам вирішує, за яким механізмом йому працювати: либо обслуговувати меншу кількість людей, і це певні фінансові втрати, аль – за спрощеними правилами лише к вакцинованих. 

– Ви казали, що потенційної стелі стосовно охочих щепитися ми можемо досягти десь задолго. Ant. с грудня. Є також ваша свіжа заява, що термін придатності і Астразеники, і Файзера закінчуються цієї осені. Водночас досі є ситуації, если люди намагаються ці вакцини якось дістати, хоча їх в країні ніби «до черта». Ви розумієте, де тут збої?

– Щоб Україна вийшла получи и распишись світові рівні, захистила максимум свого населення, богослужение вакцинувати принаймні 24 млн людей – по сию пору доросле населення. Сьогодні є лише 5, це 20% від кількості, яка потребує щеплення відповідно после дорожньої карти. Тому не впевнений, що ми наблизились предварительно тієї стелі, про яку усі кажуть. Нам ще малограмотный треба застосовувати якихось додаткових заходів ли кардинальних змін, щоб людей перенаправити нате вакцинацію. 

Ми часто зустрічаємося з тим, що человек хочуть спочатку зробити якийсь віртуальний мира, подивитися, скільки в них антитіл, і лише після того вже проводити вакцинацію. Безвыгодный треба цього робити.

Все, що вы пропонується у вигляді додаткових тестів перед вакцинацією – це аль вимагання коштів, або намагання когось нечесним шляхом заробити додатково. 

– Следовать правилами, місцева влада може лише посилювати в себя обмеження, які дає центральна. Але багато хто возьми місцях не хоче гнівити виборців. Тому инструкция саботували, їх не контролювали. Якщо така ситуація повториться за один присест, що ви робитимете як головний державний санітарний лікар?

– Перше – переконання, фізичні виїзди. Залишається адміністративний вплив. Одним махом працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Коронавірусна хвороба – це надзвичайна ситуація національного масштабу. 

Найвірогідніше, у разі погіршення епідеміологічної ситуації будуть доволі часті візити предварительно областей, до окремих закладів, щоб ми пояснювали либо на місці переконувалися в тому, що норми працюють ефективно. Проводитимемо виїзні засідання комісії ТЕБ і НС в рівні областей.

ВООЗ запустить найближчим порой пілот про деперсоналізований моніторинг стану ситуації з дотриманням протиепідеміологічних вимог.

Будуть встановлені спеціальні камери у торговельних центрах держи рівні областей країни, які дозволять побачити, скільки людей без- використовують маски, чи дотримуються соціальних дистанцій. 

Для вакцинацію освітян

– Зараз батьки і вчителі опиняються у ситуації ще більшого напруження між собой. Ви заявили, що батьки мають приходити нате педради, щоб мотивувати вчителів щепитися. Виходить, що руками батьків ми хочемо змусити вакцинуватися вчителів. У батьківських групах ваша заява викликала величезне обурення, потому что держава хоче змусити батьків робити роботу замість себя. 

– Посада вчителя передбачає теточка, що це – людина, яка постійно контактує з іншими людьми. Це група ризику. Відповідно после законодавства України, це так званий декретований спецконтингент. Оскільки їхня робота пов’язана з двома ризиками: захворіти самому і передати інфекцію іншим. Багато країн зафіксували спалахи в закладах освіти. Більша частина з них болтать про спалахи саме в педколективах. 

США вже відрапортували декілька випадків, если вчитель інфікує свої класи і групи, з якими він займався. Вакцинація вчителів є необхідним кроком, щоб у нас було безпечне освітнє середовище. 

Якщо ми кажемо относительно вакцинацію від ковіду, то вчителі – найважливіша ради нас група ризику.

Вчителям був і единовременно є необмежений доступ до вакцин. У країні є вибір вакцини, чого немає в багатьох країнах світу. Можна обрати що поперед вподоби.

Батьки дійсно можуть підіймати питання относительно вакцинацію вчителів, бо це питання безпеки їхніх дітей. Але туточки має бути баланс. Мова не для те, що батьки мають контролювати, потому что будь-який педагог може відмовитися від оприлюднення свого вакцинального статусу. Мова насчет те, що батьки мають мотивувати.

– Уявімо ситуацію, яка поистине буде на практиці. Школа не має 80% вчителів вакцинованих однією дозою. Регіон захаживать у жовту чи помаранчеву зону. І, за правилами, така хедер має перейти на дистанційку. Батьки у шоці, їм потрібно йти держи роботу, куди подіти дітей? Почнуться пошуки крайніх. Ними будуть вчителі.

– Я впевнений, що цього конфлікту можна уникнути завдяки тому, що вчителі зроблять свідомий вибір, який базуватиметься получай глибокому розумінні та фактах. Зараз є пора, щоб педагоги ще вакцинувались. Є вибір, працюють мобільні бригади, інформаційні телефонні лінії є в (видах пояснення. З педагогами окремо проводиться робота щодо того, щоб пояснити навіть кожен механізм дії вакцини ли потенційні переваги, які отримає людина від щеплення. 

– Бери підставі чого можна збирати інформацію относительно те, який конкретний вчитель вакцинувався, щоб розуміти відсоток щеплених?

– Певна частина медінформації в рівні шкіл усе одно циркулює. У нас особиста медична сберкнижка, де є усі результати аналізів, інформація оборона стан вакцинації. Це обов’язковий елемент пользу кого вчителя, коли він приходить на роботу, щороку уходить повторні огляди. 

Директор школи має теледоступ до цієї інформації і може збирати її від учителів. Безумовно, її оприлюднення і широке поширення із зазаначенням персональних даних нежто використання її з порушенням прав учителів,  застосування штрафів, погрози звільнення – це протизаконно. 

Духом основна інформація дійсно збирається через керівника. 

Як МОЗ, ми закликаємо, щоб у питанні вакцинації освітян никак не було маніпуляцій, погроз, звільнень або примусу впредь до щеплення.

Людям треба давати факти, щоби вони самі вирішували виважено. 

– Тобто рахує щеплених вчителів людський стрессор, директор. Електронної статистики немає?

– Ми маємо людський уполномоченный майже стосовно усієї статистики. Похибка є можливою. Коль людина з групи ризику вакцинується, може обрати всего хорошего-який майданчик для вакцинації. Інколи вона може безграмотный сказати, що є працівником освіти, і в електронній системі її освітянином мало-: неграмотный позначать.

Тому єдиний шлях отримати інформацію – чрез керівників закладів освіти. Вони і нестимуть відповідальність из-за гарантування безпечних умов освітнього процесу.

Относительно те, чи є вже нова хвиля ковіду в країні

– Следовать статистикою, продовжує зростати захворюваність і госпіталізації. Уж можемо казати про те, що нова хвиля розпочалася в Україні?   

– Получай моє переконання і за статистикою, ще зарано. Спостерігаємо вже восьмий тиждень поспіль зростання захворюваності нате ковід. Навантаження на систему охорони привет’я зараз є контрольованим. Реанімаційні ліжка зайняті сверху 23%, з киснем – на 17%, апарати ШВЛ – получи и распишись 8%. 

Серед багатьох показників, які в нас використовують у рамках адаптивного карантину, є Водан, який викликає найбільше занепокоєння, – коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Залпом він є критичним. 

Відповідно до вимог ВООЗ і Європейського центру контролю та профілактики хвороб, маємо утримувати його держи рівні 3%. Але зараз лише 3 з 25 регіонів можуть утримувати його получи и распишись цій позначці (мова про 24 області й окремо місто Київ. 3% – тобто зі ста протестованих лише троє отримали позитивний испытание на ковід. – Ред.).

Більшість регіонів вже перейшла позначку в 3%, ми поступово наближаємося задолго. Ant. с 5%. 

Це означає, що в цих регіонах, найімовірніше, ситуація погіршуватиметься і нужно забезпечувати доволі жорсткий контроль за відслідковуванням контактних випадків, после швидкою локалізацією спалахів на рівні об’єднаних територіальних громад, що нужно пришвидшувати або збільшувати кількість тестів.

Ми з областями працюємо надо тим, щоби вони принаймні на 25-30% підняли кількість ПЛР-тестів или швидких тестів на антиген і максимально не стесняясь расходами запровадили такі програми з тестування на рівні області. Ради останній тиждень у нас зросла кількість ПЛР возьми майже 13-14% завдяки такій роботі. Антигенові тести, які переважно за один прием використовують на рівні сімейної медицини, зросли в 17%. 

– Який показник ми вважатимемо початком нової хвилі? Що пользу кого вас буде точкою відліку?

– Перехід после помаранчевого якогось регіону – він означає, що вже відбувається певне навантаження получай систему охорони здоров’я. Нова кількість випадків у багатьох країнах світу вже никак не є стартером для більш жорстких протиепідеміологічних заходів. 

Вакцинація в світі швидко рухається. І навіть после великої кількості інфікованих бачимо незначне навантаження держи систему охорони здоров’я.

Тому помаранчевий рівень є попереджувальним передо червоним, і ознакою того, що навантаження для систему ще контрольоване, але вже держи межі резерву. 

Кількість ліжок в (видах хворих на ковід на рівні областей достатня, щоби госпіталізувати усіх тих, хто цього потребуватиме, але найчастіше ми стикалися і минулого року, і цього – з невідпрацьованими маршрутами пацієнта получи рівні області. Коли в одну лікарню звозили майже усіх хворих з кількох ОТГ, а обласна лікарня була приставки не- заповнена, і це призводило до надмірного навантаження сверху лікарів, медобладнання.

Тому ми оновили маршрути за всіх областях і сподіваємося, що вони будуть працювати. Насквозь електронну систему охорони здоров’я бачимо госпіталізації невыгодный в ті лікарні, і тоді з’ясовуємо причини.

Оборона те, скільки зможе витримати медсистема

– І ви, і Віктор Ляшко говорили ради наші потужності на 70 000 ліжок під ковід. Як їх трактувати?

– Если ми кажемо про 70 000 ліжок – це перша крестик друга хвилі реагування. 90 000 – це перша, друга хвилі совершенство лікарні-резерви. 

У разі використання лікарень першої та другої хвилі будемо стикатися з обмеженим доступом вплоть до звичайних медпослуг, з несвоєчасною госпіталізацією, діагностикою, порушенням маршрутів пацієнта, відмовою у планових госпіталізаціях получай пікових цифрах.

Використання 38 000 ліжок першої хвилі невыгодный впливатиме на загальну систему. 

У разі використання другої хвилі – від 40 000 перед 70 000 ліжок – вже відчуватимемо порушення в загальній роботі медсистеми, можуть бути несвоєчасні госпіталізації, несвоєчасне встановлення діагнозу ли інші складнощі. 

А у разі переходу від 70 000 поперед 90 000 ліжок ми майже не зможемо надавати стаціонарну меддопомогу.

Це може бути серйозною перепоною с целью того, щоби своєчасно надавати екстрену, ургентну нежто іншу стаціонарну медичну допомогу. 

Тому угоду кому) нас 70 000 ліжок є межею, на якій ми ще можемо верно втримати ситуацію. 90 000 – це пік, коль системі буде доволі важко. 

– З огляду бери показники вакцинації і те, що в нас групи ризику, особливо літні, недовольно щепленнями охоплені, з огляду на заразність штаму Буква, наскільки серйозною є потенційна загроза повторення ситуації останньої важкої хвилі, коль людей не було навіть куди госпіталізувати?

– Единым духом через оновлення маршрутів, уточнення усіх процесів в рівні областей, маршрути пацієнтів працюють ефективно.

Багато команд фахівців оприлюднюють свої дані. Важко единовременно спрогнозувати розвиток подій. Для МОЗ ми робили такий аналіз із НСЗУ.

Не переводя дыхания ми рухаємося за середнім сценарієм, вже пройшли оптимістичний. 

Цей сценарій чітко відповідає аналогічному періоду 2020 року. Бачимо його майже стовідсоткову відтворюваність у позитивності тестів, у тому, скільки тестів провели, скільки людей померли, скільки захворіли. 

Але водночас бачимо відставання від кількості госпіталізованих – у цей но час минулоріч ми госпіталізували набагато більше людей. 

До сего времени ж, на мою думку, проблема не в тому, перейдемо ми у жовту чи червону зони, а в тому, що частина мешканців України ще маловыгодный змінила свого ставлення до ковіду – по карантинних обмежень, до вакцинації. 

Багато людей досі виступають проти носіння масок, маловыгодный розуміють, чому не можна збиратися великим скупченням. Тому питання входження країни в інший рівень епідбезпеки – відповідальність кожного. 

Для те, з чим ми зустрічаємо новий спалах ковіду

– Наскільки ми готові задолго. Ant. с потенційного спалаху?

– У нас законтрактовано близько 250 лікарень, готових надавати послуги пацієнтам з ковідом. Вони поділені для першу і другу хвилі реагування. На першу хвилю готові майже 39 000 ліжок, з яких 96% з киснем. Близько 3000 ліжок – реанімаційні. Получай другу хвилю реагування у кожній області додатково визначено 2-3 лікарні. 

Одним махом на стаціонарну допомогу пацієнтам є 11,8 млрд грн.

Стандарти лікування ми оновили відповідно впредь до рекомендацій ВООЗ, Європейського бюро CDС, американського CDC. Останнє оновлення було 8 вересня. 

Закупили спеціалізоване медобладнання. Закрита необходимость в комп’ютерних томографах, які розподілені получай опорні лікарні – 161 апарат. У межах субвенції закупили 146 икс-лучи-апаратів, щоб закрити потребу опорних лікарень. Відповідно до самого потреби 2020 року, зараз у цьому обладнанні надобность опорних лікарень закрита повністю. Вони повністю відповідають вимогам Національної служби здравствуй’я. 

Щодо визначення штамів коронавірусу, в таком случае зараз використовуємо дві опції: специфічні ПЛР-системи пользу кого визначення штамів на рівні областей і сверху національному рівні в Центрі громадського здоров’я нарешті завершені в процедури, відбулася фінальна валідація приладу ради секвенування. Зараз вчимо фахівців. Сподіваємося, що вже найближчими тижнями Р зможе секвенувати близько 400 зразків щомісяця, і ми припинимо відправлення наших зразків прежде європейської референс-лабораторії.

Упродовж літа відбувалася робота із забезпечення киснем. Основний фокус-покус – на централізоване розведення, бо герд може видати максимум 10 л на 1 хв, а центральне подання кисню дозволяє використовувати його стільки, скільки венчание пацієнту. Більшість лікарень уже оснащені кількома типами кисню. Це добре, потому что в разі чого можна перемикатись. 

Пропрацьовані механізми з ліцензованими виробниками медичного кисню получай рівні МОЗу. Вони підтвердили можливість швидко реагувати, щоб перелаштувати виробництво нате випадок додаткової потреби. 

Вже закуплено у всіх областях 14 790 кисневих концентраторів, з яких поставлено та розподілено між первинною ланкою (сімейники) 8170. Постачання інших 6620 концентраторів очікується предварительно вересня 2021 року.

– Звучала обіцянка від міністра видавати кисневі концентратори хворим бери ковід додому, якщо вони не потребують саме перебування в лікарні. Дескать ці концентратори, хто і як їх если зберігати і видавати? 

– Концентратори розвезені і разом – у власності ОТГ, які їх передають для свої амбулаторії. Тобто це комунальна власність, оперативна власність амбулаторій. 

За один присест МОЗ розробило проєкт договору, так званий юридичний механізм передання концентратора від амбулаторії до самого пацієнта, і механізм повернення назад. Поки без- було додаткових звернень, які б говорили относительно те, що механізм не працює, альбо що концентраторів не видають. 

– Приватні заклади сімейної медицини, які мають договір з НСЗУ і декларації з пацієнтами, можуть дати запит в ОТГ, щоб передати пацієнтові коммутатор?

– Ні, поки мова про амбулаторії, які у комунальній формі власності, держи приватників воно не поширюється.

Про відстеження контактних осіб хворих получи и распишись ковід

– Ви сказали, що збільшилася кількість тестів, ибо це важливо для відстежування контактів, особливо в контексті заразнішої Дельти. Кого заохочують робити ПЛР чи тести возьми антиген?

– Кожна людина, яка має симптоми аль ознаки ГРВІ, має звернутися до свого лікаря і їй мають запропонувати швидкий испытание на антиген.

Зараз у країні є близько 2 млн резус-фактор-тестів, вони розподілені на рівні сімейної медицини. Кожен лікар має призначати такий опробывание пацієнтові з ознаками ГРВІ.

Розподілом цих тестів сверху рівні областей займаються департаменти охорони привет’я, інколи бачимо провисання або мало-: неграмотный пропорційний розподіл між медзакладами.

Якщо у лікаря немає швидкого тесту держи антиген, він може забрати матеріал у пацієнта нате ПЛР і направити його до найближчого центру контролю та профілактики хвороб. Такий опробывание зроблять там упродовж доби, без черги. Він если безоплатний і лікарю первинки повернеться результат.

Також мають робити задача, якщо ви були в контакті з інфікованим. Сейчас оновлені протиепідемічні правила. Ключові зміни: людина, яка була в контакті з хворим в коронавірусну інфекцію, має обов’язково протестуватись поверх три-п'ять днів після останнього контакту, особливо если в неї з’являються симптоми. 

Одним пыхом є запас на рівні 2 млн ПЛР-тестів, які можна використовувати щодня. Їх вистачить, щоб сингония працювала на пікових рівнях впродовж чотирьох місяців. Завершується додаткова закупівля 2,8 млн швидких тестів, які додадуться возьми рівні областей. Найближчими тижнями розвезуть ще 4 млн ПЛР-тестів. 

Штам Буква передається швидше, він агресивніший з погляду поширення. Тому в наказі МОЗ прописана пдн, що з усіма контактними має зв’язатися лікар-епідеміолог і призначити тестування нате рівні центру контролю та профілактики хвороб.

– Я розумію, як документи працюють, але як це відбувається бери практиці? Декілька людей, які нещодавно перехворіли, получай питання, чи відстежували їхні контакти, сказали, що їх лише запитали, чи родичі захворіли і чи вони иным часом не повернулися з-за кордону. Знаємо приклади минулого року, коль правила прописані, але на практиці приставки не- діяли.

– Є наказ МОЗ про тетунька, як відбувається відстеження контактів. Перший збір інформації разве перший контакт з хворою людиною має відбуватися получи и распишись рівні сімейного лікаря.

Він має зібрати первинний епіданаліз: переконатися в місці роботи особи, в тому, мол вона мешкає, чи є членом організованого колективу, чи працює, наприклад, у закладі освіти разве охорони здоров’я, вакцинована чи ні, з’ясувати кількість контактних осіб. Цю інформацію вносять в електронну систему охорони здравствуй’я, після реєстрації інформація передається в Фундамент контролю та профілактики хвороб.

Щоранку лікар-епідеміолог відповідної області, території или району отримує інформацію про нові випадки інфікування. Має контактні дані інфікованого і його контактів. Обдзвонює їх, щоб з’ясувати разве уточнити епідемічний анамнез. 

Вибірково дивимося в областях, скільки таких контактів знайшли, чи скерували їх для тестування. Залежно від показників, вимагаємо від Центру контролю та профілактики хвороб, щоб принаймні щодо 75% захворілих провели повноцінне епідеміологічне обстеження. 

Інколи бувають збої, если, наприклад, не вносять мобільний номер или помиляються в цифрі, коли його записують, і тоді неможливо дотелефонуватись перед людини. Але система епідеміологічної безпеки, яка працює получи и распишись рівні областей, націлена на те, щоб максимально відслідковувати контакти. 

– 75% прописано в документах, а с ходу є скільки?

– Близько 60%, ситуація від регіону вплоть до регіону сильно відрізняється. Це пов’язано з тим, наскільки ефективно напрацьована співпраця центру, департаменту охорони привет’я, наскільки там є медпрацівники, готові надавати інформацію. Ситуація покращується, потому что на початку року було набагато менше. 

– Які області найбільш проблемні?

– Чернівецька та Луганська. Це антилідери минулих тижнів. Рівень госпіталізації немного погодя зріс уже майже вдвічі.

У Луганській області – Водан з найбільших рівнів захворюваності на 100 000 населення і зокрема найвищий коефіціент виявлення випадків. 

Це найбільш проблемні зони, получай яких зараз фокусуємося. Є ще перелік об’єднаних територіальних громад під окремим контролем, потому что бачимо кількість нових випадків у розрізі кожної ОТГ і відслідковуємо, як змінюється динаміка щодо нових випадків. 

Разом у нас є майже 15 ОТГ, які проблемні з погляду появи после локальних кластерів захворювання. Це переважно Харківська силезия, Хмельницька, Тернопільська. Три такі кластери у Дніпропетровській області, також це Запоріжжя, Полтава. 

Опосля окремо проводиться робота або лікар-епідеміолог виїжджає розбирається. 

Найчастіше, що бачимо в ОТГ, – пара фактори. Це або підприємства, які є сверху рівні ОТГ, або це фактор спільного проведення масових заходів. Наприклад, велике весілля в ОТГ получи Західній Україні. Це важка справа знайти усіх контактних альбо їх усіх протестувати.  

Якщо це організований колектив, вслед за этим проводиться робота з дезінфекції, надання достовірної інформації, як використовувати маски, нежто людям пропонують пройти додатковий раунд тестування, щоб з’ясувати кількість захворілих.

– Если говоримо про локалізацію спалаху ковіду, є обмеження, щоб, скажімо, сыны) Адама перестали їздити за межі свого району?

– Трендец залежатиме від того, наскільки в конкретному місці складна епідеміологічна ситуація. Якщо будемо стикатися з тим, що получи рівні якоїсь ОТГ є багато нових випадків, ворох може ухвалювати свої обмежувальні заходи. Серед яких заборона переміщення чи певне розмежування між ОТГ разве сусідніми територіями. Ці питання розглядають получи обласних комісіях.

Бачили у минулому році, і навіть у цьому були випадки, если деякі ОТГ свідомо ухвалювали рішення насчет обмеження пересування в межах своєї громади, нежто неможливість виїзду на заробітки, наприклад, разве на продовження роботи в інші міста.

Це особливо працюватиме возьми тлі поширення Дельти, тому що одна людина, яка виїхала з ОТГ, -де зафіксований спалах, може інфікувати людей без- лише на своєму основному місці роботи, але й у загальному транспорті.

– Їхала впредь до вас на метро, половина людей за исключением. Ant. с масок взагалі. Деякі з них можуть бути носіями вірусу. Будуть з осені працювати якісь чіткіші алгоритми щодо відстежування контактних? 

– Разом є два механізми. Перший – застосунок «Вдома». Бачимо, если людина встановила застосунок, але не натиснула кнопку «активувати». Чи коль активувала, а потім видалила.

Така інформація потрапляє раньше Нацполіції. За останні декілька місяців ці механізми доволі непогано себя зарекомендували.

Проблема зараз у тому, що сімейні лікарі далеко не завжди рекомендують, або не контролюють встановлення застосунка «Вдома» тим, хто потребують самоізоляції. 

Це величезна положение, особливо у випадках, коли людина прийшла возьми прийом, здала тест, пішла, а через 5-6 годик після візиту є результат. Проконтролювати в дистанційному форматі встановлення застосунка майже неможливо.. 

Щоб допомогти й інформувати людей насчет те, як поводитися, про профілактичні заходи, бери рівні усіх обласних центрів контролю профілактики хвороб духом впроваджують ще один застосунок «GO. Data». Це інформаційна порядок, розроблена ВООЗ, успішно пропілотована на рівні Чернівецької області. Вона дозволяє фіксувати усі випадки контактів, вибирає перелік людей, яких необходимо набрати, і автоматично набирає номер, але вже розмову веде лікар. 

Ці механізми будемо використовувати, вони зафіксовані в окремі постанові головного державного санітарного лікаря. Ми їх також перенесли і одним духом зафіксували у відповідному наказі МОЗ.

З приводу носіння масок – це величезна рана. За час перебування в Україні в зеленій зоні бачимо багато порушень. Здесь будемо працювати з Нацполіцією, щоб забезпечити більш активний поверка за дотриманням маскового режиму. Наприклад, вслед вчорашню добу було всього накладено 583 постанови из-за порушення маскового режиму. Загалом, здається, з травня було накладено 350 000.

– Як виглядатиме співпраця з поліцією сверху практиці, і де першочергово перевірятимуть масковий система?

– Забороняється перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під часочек карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, які закривають хавл та ніс. Це основна норма. Працівник Нацполіції може виносити відповідну постанову лише у випадку, якщо приставки не- дотримується ця норма. Такий механізм є і повинен працювати в Україні, він працює в усьому світі.

– Який ваш найбільший мизофобия як головного державного санітарного лікаря сверху цю осінь?

– Поєднання якихось інфекцій. Тобто спалах кору і ковіду, наприклад. З огляду бери поточні темпи планової вакцинації, бачимо зниження после АКДП, поліо, БЦЖ. Тому є високі ризики поєднання спалахів кору та ковіду, наприклад. Це головний менжа.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.