Зеленский: Порошенко много раз мне предлагал встречу. Говорил, что можем найти понимание

Впрoдoвж пeршoгo рoку кaдeнції Вoлoдимирa Зeлeнськoгo ми нaмaгaлися зaписaти з ним інтeрв’ю. 

Журнaлісти УП пeрeдaвaли цe прoxaння чeрeз йoгo oтoчeння, нaгaдувaли прeзидeнту возле oсoбистиx зустрічax, відпрaвляли oфіційні зaпити, нa які oтримувaли рeгулярні відмoви. 

Минув рік і нaрeшті нaм вдaлoся пoгoвoрити. 

Спeцифікa цьoгo інтeрв'ю пoлягaє у двox рeчax. 

Пo-пeршe, буквaльнo зa двa тижні дo зaпису нaшoї рoзмoви Зeлeнський прoвів вeлику прeскoнфeрeнцію, нa якій нa чaстину питaнь він відпoвів.

Пo-другe, рoзмoвa зaписувaлaся у пoльoвиx умoвax під чaс відряджeння Зeлeнськoгo дo Xмeльниччини. У дoрoзі прeзидeнт відвoлікaвся нa нaгaльні спрaви, кількa рaзів нaм дoвoдилoся пeрeривaти рoзмoву, a пoтім щe рaз пoвeртaтися дo пoпeрeдніx зaпитaнь. 

Стaвити зaпитaння прeзидeнту дoпoмoгли і нaші читaчі. Зaгaлoм чeрeз Facebook-стoрінку «Укрaїнськoї прaвди» з питaннями дo Зeлeнськoгo звeрнулoся більшe трьox тисяч кoристувaчів. Чeрeз ліміт чaсу, ми oзвучили лишe кількa, нa нaш пoгляд, нaйцікaвішиx. 

Цe інтeрв’ю склaдaється із двox чaстин. Пeршу ми зaписaли в aвтoмoбілі дoрoгoю з військoвoї бaзи у Стaрoкoстянтинoві дo сeлa Дaвидківці. Другу – у двoрі гoтeлю в Xмeльницьку. 

В пoрівнянні з пoпeрeднім інтeрв’ю, якe УП брaлa у січні 2019 рoку, Зeлeнський зaрaз пoвoдиться нaбaгaтo спoкійнішe тa мeншe віджaртoвується. 

У йoгo гoлoсі двічі відчувaвся жaль – кoли ми гoвoрили прo Oлeксія Гoнчaрукa тa прo Aндрія Бoгдaнa, тa oдин рaз відчувaлaся нeприязнь, кoли ми зaгoвoрили прo Пeтрa Пoрoшeнкa. 

В рoзмoві з УП Вoлoдимир Зeлeнський пригaдує прo тe, як звільнили Гoнчaрукa тa Бoгдaнa, пoяснює, які пoсaди мoгли oбійняти Сeргій Тігіпкo тa Вaлeрій Xoрoшкoвський, відпoвідaє нa зaпитaння прo звільнeння Aвaкoвa, рoзпoвідaє прo зустріч з Пoрoшeнкoм тa гoвoрить прo віднoсини з oлігaрxaми. 

«Ми зaбoрoняли усім міністрaм кoристувaтися сoціaльними мeрeжaми впрoдoвж робочого дня»

– Вже минув перший рік вашого президентства. Як ви особисто змінилися вслед за цей рік? 

– Все потроху. Став трішечки закритішим, трішечки обережнішим. Хоча обережність – мало-: неграмотный впевнений, що я вдосконалив цей напрямок. Жорсткішим став.

– Складається враження, що ви важко довіряєте людям.

– Важко? Мені здається, що я дуже без (труда довіряю людям. 

– Кому ви с налета найбільше довіряєте у вашому оточенні?

– Дивіться, скільки людей в оточенні! Сотні людей в апараті президента, я їх навіть маловыгодный всіх знаю і не знав до президентства. 

Я мушу їм довіряти, поки маловыгодный буде якихось там проколів. По-іншому ти очевидно не зможеш працювати. 

Кому я довіряю? Довіряю своїм близьким: Єрмак, Шефір, Костюк, Кирил (Тимошенко). Хоча з Кирилом ми после президентської кампанії не знали один одного. 

Я мушу їм довіряти. Також міністрам довіряю, поки без- відбуваються факапи.

– Ви самі згадали для міністрів. Поясніть ситуацію з Гончаруком. Він публічно до вами вибачався, робив гучні заяви, а потім відправили у відставку. Що насправді відбувалося?

– Давайте з самого початку, і тоді ви мене зрозумієте, я думаю. З самого початку – це знову относительно довіру. 

Я не знав Льошу. Діма Дубілет мене з ним познайомив. Це ще сталося накануне мого президентства. 

Я з ним познайомився і сказав: «Я шукаю кадри, мені потрібні кадри». Я думав тільки ради партію, бо не знав – буду я президентом чи ні. Але правда знав, що хочу, щоб у нас була партія, яка захищала б інтереси українців і впроваджувала ті реформи, які ми хочемо зробити. 

Мені потрібні молоді чисті людское) (со)общество. Потім же багато людей з BRDO (експертно-аналітичний основное, який раніше очолював Гончарук – УП) ми взяли по партії. Це знову відповідь про довіру. 

Згодом влітку ми багато працювали надо кадровою політикою у партії і підбирали людей по партії та в майбутній уряд. Ми не переводя духу з Олексієм формували його. 

Я йому дуже довіряв (у голосі відчувається обидно – УП). Потім ми почали працювати, він став прем’єр-міністром України… Я полно для цього зробив. Майже всі міністри, які були в попередньому уряді, були запропоновані ним. 

– Ведь що потім сталося? Його відставка була досить раптовою.

– Спочатку вони (урядовці – УП) почали ховатися від медіа. Тому що вони всі молоді і всі боялися. 

Вдоль-друге, вони одразу почали загравати пизда аудиторією в Facebook. Це неправильно. Тому що в країні живуть різні челядь, і не тільки користувачі Facebook. Вони загравали з цими людьми: ой, як сверху них подивилися, скільки у них лайків, почалася все ця історія. 

Я зустрівся з Льошею і сказав: «Слухай, нам потрібно працювати. Ми забороняємо міністрам упродовж робочого дня користуватися Facebook і іншими соціальними мережами. Нужно роботу робити. Що за ігри? Що відбувається, що це ради піонер-табір?» 

Деякі міністри це зрозуміли, а деякі неважный (=маловажный) зрозуміли в чому справа, і реформи робили в среднем, щоби у Facebook сказали їм «Клас». А що відбувається нате вулицях нікого не цікавить. 

Хоча я окейно до Льоші відношусь, ми нормально насчет це говорили. І ми казали: «Ти повинен бути міцнішим. Безграмотный бійся людей, говори з людьми, іди для ефіри, нічого не бійся. Але роби тетуся, що ти повинен робити. Ти приставки не- можеш збільшувати тарифи людям не из-за те, що це популізм. Будеш збільшувати, если піднімеш їм мінімалку. Хоч трішки зроби щось, якісь реформи, а потім поговоримо для тариф».

А потім була його розмова, з’явився аудіозапис. Зрозуміло, ситуація була теж неприємна. Хоча вона була неприємна исполнение) мене особисто через те, що я вважав, що у нас з ним державницька позиція і ми з ним начальствование. І саме ми повинні розмовляти з Національним банком України для те, що треба зробити все, щоб понизити облікову ставку. Ми по-над цим дуже багато працювали. 

Никак не він команда з Нацбанком, а я команда з прем’єр-міністром. Безвыгодный він команда з Facebook, а я команда з прем’єр-міністром. І ми з ним розмовляємо з суспільством, з Fаcebook, з Нацбанком і ми охороняємо державу Україна. 

А отнюдь не він мені каже одне, а там щось відбувається інше. І це неприємно було, хоча я сказав, що я доведу цю справу прежде кінця. Тому що – як це може писати прем’єр-міністра? І це було аномально.

– Ви зараз розумієте, хто його прослуховував?

– Я безвыгодный розумію хто. Там є версії, хто його прослуховував. Цим, як я знаю, в один присест займається СБУ.

– То як він пішов у відставку?

– Довіра суспільства була підірвана перед прем’єра, і у депутатів був мільйон прежде нього питань. Тому я йому чесно сказав: «Льоша, я вважаю, що ти мало-: неграмотный можеш бути прем’єр-міністром. І маловыгодный через запис, а через те, що відбувається. Я вважаю, що ти отнюдь не став командою з людьми, з депутатами, з усіма міністрами».

І тому я йому сказав, що вважаю, в уряді багато нормальних міністрів, які можуть працювати. І мені здається, він собственноручно (делать) був налаштований на те, що «Ну-тка вони залишаться, і давай я теж залишуся в команді». Він по своему произволу мені сказав. І я йому відповів: «із задоволенням». Я сказав – обирай, що хочеш. 

Я йому сказав, що я хочу побудувати Kyiv city, як у кожній великій країні є city, наприклад, London city – і туди на урядовий квартал, є декілька місць таких. 

Він каже: «Ок, я готовий, дайте я буду робити Kyiv city». Я йому сказав – сверх, давай робити. 

Потім він пішов, згодом повернувся, і каже: «Целое ж таки я не розумію, чому мене звільняють». Я йому відповів: «Мені здається, що я тобі пояснив». 

Він з кимось аккуратно консультувався, тому що повернувся з протилежною думкою. Але це таке… Ми розуміємо навіть, з ким, він консультувався. Це малограмотный важливо.

– А з ким? Це бізнесмени були? 

– Далеко не хочу про це, можна? Не дуже приємні моменти страта життя. 

«Я сказав Хорошковському: «Валерій Іванович, йдіть сверху митницю». Прем’єрство йому приставки не- пропонували»

– Розкажіть тоді оборона Сергія Тігіпка. Його називали потенційним прем’єр-міністром після Гончарука, Тігіпка бачили в Офісі президента. Далі говорили, що прем’єром може стати Валерій Хорошковський. Поясніть, що це були после розмови?

– Тігіпко був одним із тих людей, якому ми дійсно запропонували сильну потужну робочу групу, паралельну нашому уряду. Маловыгодный паралельно уряду, а разом з урядом вони мали працювати. 

– Бекофіс уряду? 

– Ні, відкритий офіс – робіть стратегію, що ви бачите, зі своїм досвідом, що в країні по (по грибы) багато років не будувалося – одновременно ми вам даємо такі повноваження як дорадчому органу. 

Вони сказали: ми вважаємо, що має бути стратегія швидких кроків, і має бути стратегія довга, после якої треба підключити McKіnsey (консалтингова компанія – УП) і замовимо таку стратегію.

Ми кажемо: «Ок, робіть це». Насчет це ми говорили з Тігіпком, це ваша правда.

Але він не міг бути прем’єр-міністром. Хоча завдяки своєму досвіду, я вважаю, міг би бути, или якусь посаду обіймати. Він був люстрованою людиною, тому він це розумів. 

А що ще? З Хорошковським, можу вы сказати відверто, що я йому пропонував.

– Бути прем’єром?

– Ні. 

– Що ви йому пропонували?

– Валерія Івановича Хорошковського я знаю багато років, він нам вказав реальні діри нате митниці. Він сказав, що реально Нефьодов ніколи безвыгодный зможе це зробити і час показав, що це быль. 

Я йому сказав: «Валерій Іванович, дивіться, ідіть получай митницю, я можу це сказати уряду, запропонувати. Якщо ви берете бери себе відповідальність, що ви збільшите – а він сказав, десь в сам-друг рази можна збільшити дохід в бюджет. Я йому сказав: «Ідіть, всего лучшего ласка». Він відмовився. 

– Чому?

– Я думаю, що він чекав більш серйозної посади, пропозиції від нас.

– Прем’єра?

– Таким (образом, прем’єра він чекав. Давай я йому не пропонував цю посаду.

– Чому Тігіпко никак не пішов працювати у дорадчу групу, про яку ви розповідали?

– Вони щось со временем пропонували уряду. Я не знаю, скільки тижнів вони працювали, але вони щось пропонували. Тобто ми зробили цю групу, вони створили потом стратегію, вона повинна бути у Шмигаля.

– Це була ваша ідея Шмигаля зробити прем’єром, чи вы хтось його порадив?

– Коли ми шукали прем’єр-міністра, ми запитували – -де ми можемо взяти премєр-міністра? З діючих міністрів, з діючих губернаторів чи з бізнесу? Штырь і все. 

Він був головою Івано-Франківської Панегирик, він трішечки попрацював міністром регіонального розвитку, пам’ятаєте? Ми побачили – через реальна кандидатура є.

– Ви зараз ним задоволені?

– А то как же, він непоганий.

«Я хотів, щоб Богда став генпрокурором»

– Якщо ми вже относительно колишніх, я не можу не запитати оборона Андрія Богдана. Це була також досить різка відставка. Як ви розійшлися з попереднім головою ОПУ?

– У нас всередині команди був розкол. І ми мало-: неграмотный змогли в конфігурації з Андрієм працювати командою. Нехитро не змогли. 

І це дуже довго було, це почалося у вересні, чесно кажучи, потрішечки, потрішечки, потрішки. 

Дивіться, ми ж пройшли довгу посторонись, довгий шлях на президентській кампанії, ми працювали єдиною командою. 

Мені здається, що влада на нього не корисна, для його особистості.

– Що ви маєте получай увазі?

– Вона його сильно змінює. У нього є нормальні риси, професійні риси. І тетунька, що я побачив, на жаль, він цього приставки не- бачив. 

З владою треба впоратись, священнодействие не змінюватися як людина. Треба залишитися людиною і поважати інших, як зсередини команди, яко і зовні. 

Не треба показувати свою владу засим, де це неправильно. Треба іноді вмикати дипломатію, тому що він був у державі майже друга людина, начинай я так вважаю. 

Але не необходимо всім показувати, що ти є друга людина. 

– Ви маєте бери увазі, що він з усіма почав конфліктувати?

– Мені маловыгодный подобаються конфлікти всередині команди, мені далеко не подобається демонстрація влади. Я це не люблю. 

Если я побачив, що Андрюха не бачить, як влада його з’їдає, правильно з’їсть, і закінчиться все дуже плево, я прийняв рішення про те, що нам обряд… 

Я вважаю, що з самого початку у мене було неправильне рішення з ним спустя голову Офісу. Тому що з самого початку я вважав, що він сильний адвокат, він хоче саджати, те, що він казав, і він повинен іти в генпрокурора. Я так вважав.

– Ви хотіли, щоб Богда став генпрокурором?

– Я з самого початку хотів, щоб він если потужним генеральним прокурором України. Я так вважав. 

Потім бачили, що людей з таким досвідом, як у нього, с целью того, щоб займати керівну посаду голови адміністрації, а потім вже голови Офісу, у нас немає. 

Тому, мені здається, що я врятував його від влади. Я мало-: неграмотный впевнений, що він зараз також си думає, але це вже його с правой стороны. 

– Ви вважаєте, що Андрій Богданка був помилкою?

– Ні, в той момент він був найпотужніша людина, найкраща людина. І щоб одразу почати працювати, панихида була така людина з таким досвідом. Але я вважаю, що надо було… (робить паузу). Ні, далеко не хочу, проїхали…

– Ви с налету не спілкуєтеся взагалі?

– Ні.

– З Єрмаком у вы зараз дуже довірливі стосунки?

– Так точно, з Єрмаком довірливі стосунки.

– Він справляється?

– Мені здається, неизвестно зачем.

– Чому ви переконані, що плівки вслед участі його брата є «порожньою справою»?

– Він определённо нічого не взяв. Він не взяв грошей. Я невыгодный уявляю, щоб Єрмак собі б зробив, якби його братик десь щось взяв.

– Ви ж бачили відео з братом Єрмака? Ви чули, що він в дальнейшем говорить?

– А він нічого не брав. А як його затягнули… Він скромно болтун. Я вважаю, болтун. Я вважаю, що це болезненно, що це його велика помилка. 

Він завжди хотів якось допомагати. Він а такий, знаєш, війна – побіг в АТО, воював немного спустя, допомагав, там він волонтер. Тут щось безвыгодный те в Укрзалізниці – давай знайдемо нормальних людей. Да что вы він така людина.

– А що з Леросом, який опублікував ці плівки?

– Я вважаю, що він аферист.

– Не двигаться!. Він же був вашим радником!

– Мені його привів Кирил з Богданом. Вони сказали, що нормальний парєнь. Я сказав – добре. Це ради довіру. Ти ж запитував про довіру. Я довіряю, і Кирил йому довіряв. 

Для цьому моменті розмова УП з президентом переривається. Ми приїжджаємо бери інспекцію нового садочка в селі Давидківці та швидко залишаємо автомобіль вслід по (по грибы) Зеленським. 

«Я не пропонував Авакову піти у відставку»

– Ми попросили наших читачів поставити вы запитання у коментарях у Facebook. Найбільше запитань ставлять ради «тимчасового міністра» Авакова. Чому він взагалі залишився нате посаді після вашого приходу до влади? Я приближенно розумію, була якась домовленість під момент виборів?

– Дивись, у мене не було жодних домовленостей ні з ким. Я нікому нічого малограмотный повинен був робити і нікого ніде никак не повинен був залишати. 

У нас дійсно були вибори чесні. І дійсно тоді поліція зробила по сию пору, щоб і наші, і міжнародні спостерігачі сказали: «Что правда, вибори пройшли нормально». 

Далі було важливо подивитися получи склад уряду. Я вважав, і всі навколо говорили, що дійсно, получи и распишись сьогодні немає міністра МВС такого ж потужного, як Арсен Аваков. 

– і держи останній прес-конференції ви назвали Авакова «потужним міністром». Після цього сталися неуд випадки, які всю Україну поставили возьми штики – це Кагарлик та Бровари. Після цих випадків ви і далі вважаєте, що Аваков потужний і для своєму місці? 

– А це дуже складне питання і воно неоднозначне. Яка б без- була моя відповідь, вона не если однозначною. 

Якщо зовсім відверто, да здравствует свет інших країн показує, що якщо є такі випадки в країні…

– …ведь міністр сам йде у відставку.

– Из-за такі речі повинен нести відповідальність без спросу міністр.

– Ви пропонували йому піти у відставку?

– Ні, я невыгодный пропонував. Він хотів зі мною зустрітися. Тому я з ним зустрінусь, ми це проговоримо (наша розмова записувалася 3 червня – УП). 

– По (по грибы) яких умов Аваков може піти, давайте в такой мере.

– (Замислюється) Ми з ним домовилися… Є гучна с правой стороны, він зайшов у цю справу. І багато дальше зроблено правильно, неправильно – побачимо з эпизодически. І це правда. 

Я дійсно хотів би побачити творение від справ Гандзюк і Шеремета. Шеремет – його особиста відповідальність. І я йому казав, що хочу побачити, як це закінчиться. 

Тетя, що я бачу і суспільство це бачить – позже все дуже неоднозначно. Я хочу, щоб він довів це, тому що це дуже гучна по правую сторону. 

Я би не хотів, щоби історія з Шереметом була такою, як історія з Гонгадзе: всі знають, що журналіста вбили, всі розуміють, що хтось после цим був і як це зроблено. І навіть хтось сидить, хтось кудись зник. Але відповіді, с такої чистої, відвертої відповіді – союз його вбили, ось вбивця, він сидить, йому дали 30 років – такого немає. Чистоти відповіді немає. 

«Порошенко казав мені: «давайте забудемо полно, що було»

– Повертаючись поперед парламенту, ми кілька місяців тому бачили світлину нашого колеги у Facebook, бери якій Порошенко про щось з вами говорив у Верховній Раді. Ви навіть потисли пакши. Про що ви розмовляли з Петром Олексійовичем?

– Порошенко з самого початку мохо президентства хотів зі мною зустрітися. Я приставки не- бачив в цьому ніякого сенсу. Не бачив в цьому сенсу поверх те що все, що говорив вплоть до цього Петро Порошенко, я вважаю неправдою. 

Я в конечном итоге вважаю, що він досвідчений маніпулятор і досвідчений політик. Тому я йому невыгодный вірю. 

Він витирав об мене, мою сім’ю, ці ботоферми…. Вони мене тільки ображали, і в цьому була все їх неправда: що я там наркоман, що я после ще щось…

Я пройшов довгий шлях цієї брехні, далі я роблю висновки ради те, що він робив як глава. 

Я не довіряю йому, не вірю, він маловыгодный мій президент.

– Але ж на дебатах ви говорили, що самі колись из-за нього голосували. 

– Так і є. Тоді це було відверто – я по (по грибы) нього голосував, це правда. Але він такий, який він є, тому я невыгодный хотів з ним зустрічатися. 

Він багато разів хотів зі мной зустрітися, казав, ми можемо знайти порозуміння, позже якусь допомогу на міжнародній арені. 

А він розповідав для мене якісь байки міжнародним партнерам з самого початку. Кожного разу, если я зустрічався з лідерами з-за кордону, вони мене сприймали спочатку як…

– …насторожено?

– Дуже. Як ворога України. Отакий зміцнений психологічний ни дать ни взять зробив сам пан Петро Олексійович чи його личный состав. Ось і все. 

Потім він стільки разів мені пропонував зустріч, прям стільки разів, що він вже прийшов, і тоді я йому сказав: окей, вот именно. 

– Ви зустрічались?

– Пусть будет так, ми зустрічались після цього.

– Относительно що ви говорили?

– Про багато чого.

– Ви висловили свої претензії?

– Ні, я був, чесно кажучи, навіть більш дипломатичним, ніж одним духом, коли говорю про нього. 

Я вважаю, що його головна помилка, що він вважає себя президентом України. 

– Дотепер?

– Дотепер. І далі бесцельно буде вважати. І навіть пройде 10 років, він если вважати, що він єдиний, який щось опосля зробив для України, а всі інші ніхто. Манером) воно і буде, повірте мені. 

– Що він вас сказав на зустрічі?

– Він сказав, що я хочу дійсно допомагати, допомагати країні, готовий редко, два, три, чотири, п’ять, шість, сім…

– Пропонував якийсь лига?

– Він розуміє, що ми різні клие, тому який союз? Ми зовсім різні. І він каже: «давайте забудемо весь, що було, давайте щось робити пользу кого країни». 

– Ви без- повірили йому?

– Ні, так а туточки же все просто, думаю, що всі людское) (со)общество це бачать. 

З ним не можна домовлятися – це кажуть як його колишні друзі, круглым счетом його колишні вороги, наші перші президенти. 

Кажуть: немає сенсу. Да что ты, просто немає сенсу.

– У питанні щодо Порошенка хочу поставити крапку. Запитання невыгодный як до президента, а як до громадянина. Ви хочете, щоб Порошенко «сидів»?

– Романе, в тебе питання, для які можуть тобі відповісти тільки правоохоронні органи. Неужли, як я маю вирішувати – я що йому суд? Будто?, давай серйозно. Людина має «сидіти», якщо є следовать що «сидіти». Ось і тутти. А за що «сидіти», встановлюють правоохоронні органи, потім вирок виносить суждение. 

Смски від Коломойського та «справедливий яйцевод» Ахметова

– Поговоримо трохи ради олігархів. Які у вас відносини з Ігорем Валерійовичем Коломойським? Особливо після закону относительно банки.

– (Сміється) Ну які? Ти ж по своему произволу розумієш, які (сміється). 

– Розкажіть. Може відбувалося щось, для що ми не знаємо?

– Слухай, вони захищаються. Вони працювали, щоб цей дхарма не був прийнятий. Я знаю точно, що його група, я маю получи увазі групу «Приват», і він дійсно вважає, що це неправильний законоположение.

– І у «Слузі народу» є його група.

– Ні. Є депутати, які з ним в хороших відносинах. 

– Ви заведенным порядком ставитесь до того, що такі депутати у вам є? Хіба це не є загрозою для вам?

– Я знаю цих людей… Неужели от, Саня Дубінський – він з каналу «1+1», у них давні стосунки, і це зрозуміло. Є речі, мені здається, які вони роблять дуже раком, я про це тобі казав. 

Загроза тільки одна – если вони починають сваритися і рубатися всередині партії «Лакей народу». І це дуже неправильно, це найголовніше. Чи є в цьому загроза? Думаю, що ризик є.

– Стосовно Коломойського. Ви за один присест з ним спілкуєтесь?

– Іноді буває. Він мені може написати смску: «зверніть увагу нате енергетичну ситуацію в країні», «богослужение щось зробити з тарифами». Ну, такий він є. Він безлюдный (=малолюдный) згоден із одним, з другим, з третім. 

Він людина холеричного складу. У нього свої думки, така людина, впливова людина. В Україні у нього є підприємства, зрозуміло, що він вже дальше 20-30 років, я не знаю, скільки в бізнесі. А у нас бізнес і політика – це речі, які, возьми жаль, одне без одного не можуть жити. Присутствие чому, на жаль, мені здається, це в кожній країні.

– Относительно Ахметова хочу запитати. Як ви з ним налагодили відносини?

– У мене немає особливих якихось відносин з Рінатом Ахметовим.

– Я дивлюся телеканал «Україна», дивлюся, получи які ток-шоу ви ходите і як ті течение-шоу роблять. З іншого боку, я бачу деякі призначення, наприклад, пані Буславець. Ваші депутати «Прислуга народу», той же пан Герус пов’язує Буславець із Ахметовим. 

– Ми призначили Буславець тому що вона людина Ахметова? У мене немає доказів, що вона людина Ахметова. Я чув относительно це на «Плюсах», я читав относительно це у Facebook, я чув про це від Геруса особисто. 

У мене немає доказів, що вона працює получай Ріната Ахметова, але дійсно є багато чуток.

І якщо если якийсь доказ, що вона лобіює щось, я впевнений, що прем’єр-міністр повинен її звільнити.

– Чому для телеканалі «Україна» вас невыгодный критикують?

– (В розмову вклинюється заступник керівника ОПУ Кирил Тимошенко, який відповідає вслед за медіа-напрямок ОПУ та комунікацію з телеканалами): Це безвыгодный до президента, це тому що я добре працюю (посміхається). 

Зеленський: Чому? Можливо черезо те, що це справедливий канал. Може минуя це (сміється). 

– Давайте в такой степени: Ахметов намагається вам якось допомогти, порадити щось?

– Ні-ні. У мене немає таких відносин з ним, щоб таке було. Ні.

«Я казав Саакашвілі: «Можете йти давно мене радником про реформи». Він каже: «Це мало-: неграмотный мій рівень»

– Після Порошенка варто поговорити относительно Саакашвілі. Навіщо ви повернули його в українську політику?

– Ні, ми його повернули в Україну. Він звертався накануне мене багато разів: «Поверніть мені документ громадянина України». Ну, я йому повернув свидетельство. І так і є, коли такій людині – колишньому президенту Грузії ти повертаєш документ, він повертається в Україну, він одразу сідає, як в таком случае кажуть, за політичний стіл, це було зрозуміло.

Я йому повернув вид, це було справедливо, тому що я вважаю, що забрали у нього свидетельство несправедливо. Ось і все.

–  Ви, из-за його словами, пропонували Саакашвілі посаду віцепрем’єра. Чому ви вирішили, що Саакашвілі може стати віцепрем’єром?

– Ні, дивіться. Ми зустрілися з Міхеілом Ніколозовичем, він сказав: «я хочу допомагати». Зустрічей було декілька, він декілька разів приходив з різними порадами, адекватними. 

Він запитав: «-де ви мене бачите?». І я йому сказав: «Я хочу, щоб ви самі подумали, побачили свій модальность». Я йому запропонував: «Можете йти прежде мене радником про реформи». Він каже: «Це безлюдный (=малолюдный) мій рівень».

Тоді я попросив: «Да что вы, будь ласка, скажіть, де ви себя бачите». Він сказав: «Мені здається, що в уряді я можу займатися реформами, бути віцепрем’єром за реформі». Я йому відповів: «Віцепрем’єр – просто так віцепрем’єр, але я поговорю з прем’єр-міністром, як воно если і як ви зможете працювати».

– А він випередив події і написав насчет це у Facebook, правильно?

– Написав, ведь написав. Слухай, нічого страшного. 

– Что-то около чому Саакашвілі не став віцепрем’єром?

– Неважный (=маловажный) став, тому що відношення було різне – і різке, і різне у нашій фракції. 

Він хоче займатися реформами? Болт реальність, в якій він може це робити, і я потім йому запропонував іншу посаду.

– Сьогодні Саашкашвілі має офіційну посаду. В часи Порошенка він очолював Одеську Стихотворение. Колись вони з Порошенком називали одне одного друзями. Ви маловыгодный боїтеся, що якщо раптом у вас почне падати отнесение к категории, то Саакашвілі почне воювати проти вам?

– Мені легше – він ніколи без- був моїм другом. Він хоче робити реформи – і прелестно. І я дійсно йому і всім нам бажаю успіху. Я вважаю, що він безлюдный (=малолюдный) може до мене, скажімо так… Хоча всегда може бути. Може, ви і праві.

– Запитання від читачів. Чим відрізняється ваше «Зробимо їх параллельно!» від «Жити по-новому»?

– Будто?, ми їх дійсно зробили. А вони жити в области-новому не змогли.

– Ще одне запитання із Facebook. Чи є хтось у вашій команді, хто може дозволити собі говорити вы, що ви робите щось неправильно?

– Є такі аппарат. Їх небагато і стає все менше (сміється). Я жартую. Всі людское) (со)общество, все моє оточення мені каже правду.

– Вы не тримають в інформаційному вакуумі?

– Ні-ні. Я ж говорю, ви мені ставите запитання, і я знаю, що відбувається. Це знаменовать, що я не в вакуумі. І я точно не перебуваю в теплій ванні. Здесь би хоч до душика дійти. 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.